Meist

Johannes Mihkelsoni Keskus (JMK) tegutseb alates 1993. aastast.

Keskus alustas tegevust fondina, mis tegeles demokraatliku ja tasakaalustatud ühiskonna arendamisele suunatud kirjastus- ja koolitustegevusega.

Tänaseks on ühingust kujunenud sotsiaalvaldkonna koolitus- ja tugikeskus, mis osutab teenuseid järgmistele sihtrühmadele: töötajad, tööotsijad, ametiühingu liikmed, sõltvusprobleemidega inimesed ja nende pereliikmed, pagulased ning varjupaiga taotlejad.

Lisaks sellele tegutseb keskus kodanikukoolituse valdkonnas ning osaleb aktiivselt kodanikuühikonna kujundandamisel.

Keskuse igapäevase tööga on seotud 7 töötajat: juhataja, raamatupidaja, sekretär ja 4 projektijuhti. Projektijuhtide ülesanneteks on oma valdkonna projektide koordineerimine ning koolituste ja teenuste metoodiline arendamine.

Oleme teinud koostööd mitmete Eesti ja Euroopa organisatsioonidega, nt Avatud Eesti Fond, Hollandi Saatkond, Euroopa Noored, Euroopa Liidu Inforseketariaat, Hasartmängumaksu Nõukogu, Mitte-eestlaste Integratsiooni SA, EV Siseministeerium, EV Sotsiaalministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, aga ka Alfred Moseri Fond, Westminsteri Fond, Jean Jaures´i Fond, Friedrich Eberti Fond, Euroopa Komisjon jpt.

Keskust juhib selle asutanud liikmesorganisatsioonide poolt nimetatud nõukogu ja juhataja. Johannes Mihkelsoni Keskus on Eesti Haridusfoorumi ja Avatud Hariduse Liidu liige ja kuulub ka SOLIDARi võrgustikku.